5 prezentów dla zapalonego podróżnika

5 prezentów dla zapalonego podróżnika

Większość z nas zna choć jedną osobę, która uwielbia podróże, niekoniecznie w sprzyjających warunkach. Jeżdżą pod namiot, idą setki kilometrów z plecakiem, czy jadą na rowerze przez całą Europę. Takie osoby uwielbiają funkcjonalne gadżety, które pomagają im w codzienności podróżniczej.

Składane naczynia

Składane naczynia to must have wszystkich, którzy nie lubią spędzać wakacji w jednym miejscu. Zastanów się w jakich warunkach i w jakim celu obdarowywany będzie tych naczyń używał. Każdy sklep kempingowy zatrudnia też specjalistów, którzy mogą Ci doradzić w wyborze. Innych naczyń potrzebuje osoba, która podgrzewa jedzenie w ognisku, a innych ktoś kto ma ze sobą minimalną ilość rzeczy i wszystko ma zajmować możliwie mało miejsca. Naczynia mogą się składać jedno w drugie lub zmieniać swoją funkcję np. przez wymianę uchwytu. Popularne ostatnio są też naczynia z sylikonu, których korpus składa się w harmonijkę, dzięki czemu zajmują minimalną ilość miejsca.

Lodówki turystyczne

Obecnie dostępne są już nie tylko te sztywne, ale też miękkie, które nie wymagają dodatkowego wkładu. Co prawda nie chłodzą tak mocno, jak te akumulatorowe, ale jednak pozwalają wydłużyć żywotność produktu o ok. 10 godzin. Mogą przybrać wygodną formę plecaka, a myślę, że w bardzo wyspecjalizowany sklep kempingowy dysponowałby również taką lodówką np. w postaci sakwy do roweru. 10 godzin to może nie jest oszałamiająco długo, ale weźmy pod uwagę np. dobowy, czy dwudniowy wypad w góry podczas, którego nie zejdziemy ze szlaku. Większość produktów chwilę wytrzyma bez chłodzenia, więc dodatkowe 10 godzin sporo zmienia. Zabraną żywność możemy też przed włożeniem do lodówki turystycznej porządnie schłodzić przed wyprawą, co pozwoli nam jeszcze dłużej zachować jej świeżość.

Ładowarka solarna

Obecnie w niewiele miejsc ruszamy się bez sprzętu elektronicznego. Są one coraz bardziej funkcjonalne i przy stosunkowo niewielkim rozmiarze dają olbrzymie możliwości, przez co przestaliśmy się ograniczać z ich pakowaniem na wycieczki. Niestety mają jedną poważną wadę. Naszpikowane są elementami, które choć zapewniają nam chociażby przepiękne zdjęcia, to też szybciej wyczerpuje im się bateria. Rozwiązaniem tego problemu jest ładowarka solarna. Mają one bardzo kompaktową formę, bo po złożeniu wyglądają mniej więcej jak składany portfel na rzepy. Co prawda nie naładujemy tym sprzętów w bardzo szybkim tempie, ale z drugiej strony, jeżeli tylko mamy dostęp do słońca, to jakąś baterię możemy ładować praktycznie przez całą wędrówkę niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej, więc jest to dość wygodne rozwiązanie.

Butelka z filtrem wody

Ile razy zdarzyło Wam się wybrać gdzieś, gdzie okazało się, że dostępu do wody butelkowanej brak. Oczywiście właśnie wtedy liczyliśmy na przyjazdy los i zapakowaliśmy tylko jedną butelkę do plecaka. Żar się z nieba leje, a my nie mamy w końcu co pić i ratunku nie widać. Mógłby być on całkiem blisko gdybyśmy tylko mieli ze sobą butelkę z wbudowanym filtrem wody. W takiej sytuacji wystarczy znaleźć tylko dojście do bieżącej wody lub chociażby przyjaźnie wyglądający strumyczek płynący między skałami i napełnić butelkę.

Worek do prania

Wydaje Ci się, że będąc na kempingu trzeba szukać dostępu do pralki, albo prać w misce, czy zlewie. Nic bardziej mylnego. Pranie to nic innego jak porządne wymieszanie i pocieranie miedzy sobą poszczególnych warstw tkanin z użyciem odpowiedniego detergentu, choć to ostatnie nie zawsze jest warunkiem koniecznym. Okazuje się, że rozwiązanie w tym wypadku jest banalnie proste. Wystarczy worek wypełniony gumowymi kuleczkami. Nalewamy tam wody i wrzucamy ubranie. Energicznie pocierając odświeżymy swoje ubrania.

Jak widzisz rozwiązań jest multum. Warto też odwiedzić też wyspecjalizowany sklep kempingowy, w którym znajdziesz o wiele więcej produktów o istnieniu których nie miałeś pojęcia, a mogą znacząco ułatwić podróże. W takim miejscu na pewno znajdziesz odpowiedni upominek dla wędrowcy.