5 sposobów na dbanie o felgi i opony

  • Dom
  • 05 października 2021
5 sposobów na dbanie o felgi i opony

Felgi oraz opony to najbardziej narażone na zabrudzenia części samochodu. Podczas jazdy są one wystawiane na działanie wielu niekorzystnych czynników jak sól drogowa, kamienie, drobiny asfaltu, czy pochodzące bezpośrednio z wnętrza auta płyny hamulcowe. Odpowiednia konserwacja opon i felg, jest więc elementem obowiązkowym dla utrzymania dobrej kondycji auta. Obecnie wiele firm jak chociażby Tenzi, ma swojej ofercie środki przeznaczone do konserwacji opon i felg. Jak wydłużyć żywotność opon i felg w aucie?

Sprawdzaj głębokość bieżnika

Opony muszą przede wszystkim zapewniać odpowiednią przyczepność samochodu. Regularna kontrola głębokości bieżnika, pozwoli uniknąć przykrych sytuacji związanych z brakiem trakcji czy aquaplaningiem – rowki bieżnika pozwalają przecież na odprowadzanie wody spod opon. Im większe zgłębienia, tym mniejsza szansa na wystąpienie akwaplanacji. Dlatego tak istotne jest utrzymanie bieżnika powyżej 1,6 mm.

Bezpieczne czyszczenie felg i opon

Tenzi to marka, która w swojej ofercie ma wiele produktów, które pomogą utrzymać felgi i opony w dobrym stanie. Zwykłe mycie myjką ciśnieniową bądź szamponem samochodowym często nie wystarcza do utrzymania odpowiedniej czystości. Trudno usuwalny płyn hamulcowy czy smar, może wyglądać nieestetycznie. Ich usunięcie jest możliwego dzięki środkom Tenzi, które bezpieczne są dla felg aluminiowych, chromowanych i lakierowanych.

Zabezpieczenie po myciu – konserwacja z Tenzi

Dobrze umyte opony warto, jest także zabezpieczyć, aby zminimalizować niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Poza nabłyszczeniem i przywróceniem oponom dawnego koloru warto jest je także chronić. Środki Tenzi skutecznie zabezpieczają opony przed UV oraz zapobiegają osadzaniu się nowych zabrudzeń, ułatwiając późniejsze ich mycie.  Co więcej, specjalne mleczka zabezpieczą opony przed pękaniem i kruszeniem się.

Kontroluj ciśnienie w oponach

Regularna kontrola ciśnienia w oponach zdecydowanie wydłuży ich żywotność oraz pozwoli zabezpieczyć je przed nieodwracalnymi uszkodzeniami w ich wnętrzu. Zbyt niskie ciśnienie może doprowadzić nawet do pęknięcia opony podczas jazdy, dlatego przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza w okresie jesiennym, kontroluj ciśnienie w oponach.

Zabezpiecz letnie komplety kół

Zbliża się sezon zmiany opon na zimowe. Odpowiednie przechowywanie opon letnich i felg to podstawa wydłużenia ich żywotności, dlatego przed odłożeniem ich do piwnicy pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu i zabezpieczaniu odpowiednimi preparatami. Bez obaw opony i felgi umyć można przy pomocy środków Tenzi, które dogłębnie usuną brud i poradzą sobie nawet z zaschniętymi i starymi zabrudzeniami.