Azjatyckie kosmetyki – czy podbiją Europejki rynek?

Azjatyckie kosmetyki – czy podbiją Europejki rynek?

Azjatki przywiązują bardzo dużą uwagę do dbania o wygląd oraz zachowanie nienagannej cery. Ich sposoby pielęgnacji nie są takie same jak w Europie, dlatego na naszym rynku pojawia się coraz więcej produktów z Azji umożliwiających jeszcze lepsze dbanie o wygląd twarzy. Ludzie na naszym kontynencie zaczynają przekonywać się nie tylko do ich produktów, ale również całych rytuałów pielęgnacyjnych.

W jaki sposób Azjatki dbają o skórę?

W naszym kraju, jak i w całej Europie pojawia się coraz więcej kosmetyków pochodzenia azjatyckiego. Jest to związane z tym, że działają one znakomicie na wygląd twarzy, a do tego nie istnieją większe trudności w ich nabyciu. Azjatyckie kosmetyki mimo iż mają bardzo dobry skład i cenne właściwości to nie wszystko. Cała magia polega na odpowiednim podejściu do skóry oraz stosowaniu najlepszych produktów. Kobiety w Europie stosują ciężki makijaż, mocne podkłady i inne kosmetyki, żeby zatuszować wszystkie niedoskonałości. Azjatki wyznają całkiem inne przekonanie, a mianowicie w pierwszej kolejności dbają one o skórę i upewniają się, że jest wolna od zaskórników, zamkniętych porów oraz innych niedoskonałości. Na tak przygotowanej cerze pracuje się o wiele lepiej i stanowi ona idealną bazę pod makijaż. W krajach azjatyckich dbanie o urodę zaczyna się już w bardzo młodym wieku i dziewczynki zapoznają się z dziesięcioma krokami umożliwiającymi zachowanie nienagannej skóry oraz młodszego wyglądu na długie lata.

10 kroków w pielęgnacji Azjatek

W pierwszej kolejności kobiety mieszkające w Azji stawiają na oczyszczanie. Bardzo ważne jest usunięcie z twarzy kosmetyków, makijażu czy naniesionych na skórę kremów. Do tego celu służą oleje, które doskonale radzą sobie z wodoodpornymi kosmetykami. Następne jest mycie, które odbywa się przy pomocy wody oraz pianki czy żelu. Trzy razy w tygodniu ma miejsce złuszczanie martwego naskórka, do tego celu używa się różnorodnych peelingów, które dopasowane są potrzeb skóry. Warto też wspomnieć o tonizowaniu. Tonik potrzebny jest aby przywrócić skórze odpowiednie pH, dlatego jego wybór musi być przemyślany. Wśród firm oferujących azjatyckie kosmetyki absolutnym numerem jeden są Skin79, Missha Misa Cho oraz Holika Holika.

Nieco później Azjatki wykonują czynności związane z odżywianiem. Skóra staje się piękna, dobrze odżywiona oraz właściwie nawilżona przy pomocy odpowiedniego serum. Każda Azjatka posiada w zaciszu własnej łazienki maski (najbardziej popularne są produkty w płachtach). Nawilżanie odbywa się przy pomocy kremu i wklepuje się go na całą twarz z uwzględnieniem okolicy oczu. Wszystkie Azjatki nie wychodzą z domu bez nałożenia na skórę filtrów 50. W ich mniemaniu skóra powinna być mlecznobiała i z całych sił wzbraniają się przez najmniejszymi śladami opalenizny, co również odróżnia je od Europejek. Już na zakończenie warto wspomnieć o makijażu. Do jego wykonania używa się delikatnych podkładów oraz kremów BB, których podstawowe zadanie polega na rozświetleniu oraz uzyskaniu młodszego wyglądu. Na takich zasadach warto opierać swoją codzienną pielęgnacje i cieszyć się z uzyskanych efektów.