Ciągłe kłótnie odbierają Ci wszystkie siły?

  • Dom
  • 22 października 2019
Ciągłe kłótnie odbierają Ci wszystkie siły?

Kłótnie w związku mogą oczyszczać atmosferę, ale także odbierać siły. Czasem kłócimy się, aby przekonać do swoich racji a czasem, aby dopiec drugiej osobie. Czasem zaraz po kłótni chcemy się pogodzić, a czasem uciec. Gdzie jest granica między pożyteczną a destrukcyjną kłótnią?

W każdym związku, w każdej relacji zdarzają się spory. Kiedy nie budzą one emocji, to też nie jest normalne. Kłócimy się zazwyczaj z ludźmi, na których nam zależy, a z całą resztą możemy wymienić się poglądami i pójść dalej. Czy to oznacza, że jeśli dwoje ludzi się kłóci to się kocha? Niestety nie zawsze.

Czy jest jeszcze sens walczyć?

Kiedy w związku dwojga ludzi konflikty narastają, należy zareagować dostatecznie szybko, aby była szansa na uratowaniu związku. Można spróbować samodzielnie podjąć jakieś kroki, o ile mamy na to pomysł i widzimy szanse na powodzenia. Szczera rozmowa, wspólnie spędzony czas i ustalenie kilku zasad, które będą odpowiadały obojgu, może zdziałać cuda. Można również udać się do terapeuty, który pomoże określić problem, przeprowadzi kilka ćwiczeń pomocnych w naprawie relacji. Aby jakiekolwiek działania naprawcze miały szanse powodzenia, obie strony muszą tego chcieć. W przeciwnym razie nie ma sensu rozpoczynać jakichkolwiek działań.

Rozwód jedynym rozwiązaniem

Kiedy konflikty narastają, a do tego dochodzą zdrady, przemoc, pozostaje tylko rozstanie. Jest to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu jednak czasem jedyna właściwa. W związkach, w których główną przyczyną rozpadu były kłótnie, ciężko o kulturalne rozstanie za porozumieniem stron. Z pewnością oboje małżonków będzie chciało przekonać sąd do swoich racji. W trakcie rozwodu zaowocuje to walką o opiekę nad dziećmi, o majątek czy o alimenty. Emocji będzie mnóstwo, a wtedy trudno jest zebrać myśli. Przy tego typu rozwodach dobrze jest mieć wsparcie dobrego adwokata, który zadba o nasze interesy. Pomoże zebrać potrzebne dokumenty i będzie reprezentować nas na sali sądowej. Szukając odpowiedniego prawnika, możemy wpisać w wyszukiwarkę np. rozwód łódź i z pewnością trafimy na odpowiednią osobę.