Co warto wiedzieć o noszeniu szalika?

Co warto wiedzieć o noszeniu szalika?

Szalik może wydawać się mało istotnym dodatkiem do zimowej stylizacji, jednak ma większą moc niż myślisz. Przede wszystkim nadaje charakteru i zapewnia przyjemne poczucie ciepła. Można ochronić się nim przed śniegiem i wiatrem. Jednak wyglądają i prezentują się znakomicie, kiedy wykorzystane zostają dobrej jakości materiałów, które oferują producenci dzianin.

Jak wybrać szalik?

Szalik można kupić w sklepie internetowym, stacjonarnym, a nawet na bazarku. Zastosowany materiał wpływa na jego jakość, wygląd oraz długość używania, jednak to cały czas nie wszystko. Wszyscy producenci dzianin działający w dzisiejszych czasach zdają sobie sprawę, że oferowana jakość jest ważniejsza niż cena, dlatego ich materiały służą przez długie lata, nie mechacą się i nie strzępią. Jeśli wybór szalika mamy już za sobą, należy wiedzieć jak go nosić. W tym wypadku należy wziąć pod uwagę jego długość, gdyż krótki szalik o długości 140 cm idealnie nadaje się do uzyskania biznesowego oraz klasycznego wyglądu. W związku z tym przyda się w garderobie pań i panów, którzy pracują w biurach, kancelariach oraz piastują wysokie stanowiska kierownicze. Narzuca się go na kurtkę bądź marynarkę, dlatego przypisuje się mu przede wszystkim funkcję ozdobną, a nie ochronną. Średni szalik ma długość 175 centymetrów i uznaje się go za najbardziej uniwersalny wśród wszystkich modeli. Można go zestawić z elegancką stylizacją, jak również wyjściówką o bardziej sportowym charakterze. Nadaje się do wiązania wokół szyi, a do tego zapewnia ciepło i chroni przed zimnem. Ostatni model ma aż 208 cm. Jego długość pozwala owiązać go kilka razy wokół szyi, dzięki czemu warto nosić go w najmroźniejsze dni.

Jakie można wykorzystać materiały w trakcie wyboru szalika?

Szalik spełnia wiele zadań, jednak aby był naprawdę atrakcyjny i doskonale wpływał na samopoczucie, musi zostać wykonany przy pomocy odpowiedniego materiału. Zadbają o to producenci dzianin, którzy oprócz wełny i bawełny oferuje wiele innych rodzajów, które mogą posłużyć do produkcji pięknych szalików sprawdzających się na każdą okazję. W przypadku modelu wełnianego użytkownik może cieszyć się ciepłem oraz dobrą jakością. Warto wspomnieć, że jest to oddychający materiał, który charakteryzuje się dużą odpornością na wodą. Dodatkowo odprowadza wilgoć, czyli stanowi idealny model na zimę. Mogą nieco swędzić, jednak można się do tego szybko przyzwyczaić.

Kolejny wykorzystywany materiał do kaszmir. Cechuje go miękkość, co idzie w parze z wysoką ceną. Powstaje z wełny kóz kaszmirskich i stanowi idealny dodatek do casualowego stylu.

Szalik wykonany z jedwabiu to model, który nie daje dużo ciepła, dlatego stosuje się go przede wszystkim jako wykończenie stylizacji. To rozwiązanie idealne w przypadku wyjścia na formalną imprezę, ale w trakcie przenikliwe mrozu lepiej z niego zrezygnować.

Akryl sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które zmagają się z uczucie leniem na naturalne włókna, czyli przede wszystkim wełnę. Jest stosunkowo miękki, ale nie oddycha tak dobrze jak wymienione wcześniej materiały. Mimo wszystko cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników.

Poliester to funkcjonalny materiał, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest odporny na wodę, nie marszczy się, a pod wpływem prania nie zmienia temperatury i kształtu. W dzisiejszych szalikach bardzo często dodaje się poliester, aby otrzymać produkty lepszej jakości, które nie mają dużych wymagań ze strony użytkowników.

Bawełna to jeszcze jeden z naturalnych materiałów, który jest oddychający oraz łatwy w czyszczeniu. Można też sięgnąć po polar, który jest ciepły i miękki, jednak po kilku minutach od włożenia, ciało zaczyna się nieprzyjemne lepić potem. Szalik nie oddycha, dlatego to model, którego warto się raczej wystrzegać.