Co zrobić, gdy ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

Co zrobić, gdy ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

Czy można jakoś bardzo szybko rozwiązać problemy alimentacyjne, gdy jedno z rodziców nie chce ich płacić? Na pewno będziemy musieli się zapoznać z dużą ilością przepisów. Poza tym warto skorzystać z jakiegoś dobrego prawnika, który wie, co zrobić, gdy na przykład ojciec nie chce płacić na dziecko.

Jak skutecznie wyegzekwować płacenie alimentów?

W takich krytycznych sytuacjach na pewno będziemy mieli kilka różnych rozwiązań do dyspozycji. Oczywiście musimy najpierw zastanowić się nad tym, jakie mamy pole manewru i w jakim zakresie znamy przepisy. Coraz częściej mówi się na przykład o funduszu alimentacyjnym, ale pamiętajmy także o komorniku. Poza tym możemy też wystąpić z żądaniem alimentów, jeżeli chodzi o rodziców ojca. Choć po prostu o to, aby wyegzekwować regularne płatności od dziadków dziecka. Poza tym oczywiście bardzo ważne też będzie, aby wytłumaczył nam bardzo szczegółowo jako zagadnienie adwokat alimenty Łódź jest akurat miejscem, gdzie znajdziemy wiele profesjonalnie działających kancelarii, gdzie są zatrudnieni rzeczywiście wykwalifikowani specjaliści. Poza tym mamy także dostępnych wiele ciekawych porad internetowych, a więc rzeczywiście będzie tutaj całe spektrum pomocy. Trzeba się tylko zainteresować tego typu wsparciem. Najważniejsze też, aby mieć pewność, że będziemy korzystali z takich fachowców, którzy są bardzo doświadczeni i wiedzą, jak się poruszać w takiej skomplikowanej materii prawnej. Poza tym pamiętajmy o tym, że jednym z ciekawszych rozwiązań będzie także wpisanie dłużnika do rejestru dłużników. W efekcie wpis należności do Krajowego Rejestru długów może być bardzo niekorzystne dla takiej osoby i w efekcie skłonić ją do właściwego postępowania.

Najlepsze metody na ojców niepłacących alimenty

Co więc w praktyce będzie się stosować jako to działanie najbardziej skuteczne? Otóż jak pokazują nam statystyki, najczęściej wymiernym działaniem gwarantującym szybki efekt będzie po prostu wizyta u komornika. Jeżeli chodzi, bowiem o alimenty, to komornicy sądowi są zobligowani do tego, aby działać tutaj z wyjątkową starannością. W konsekwencji ważne jest to, że komornik będzie musiał ustalić miejsce zamieszkania osoby, która jest dłużnikiem. Poza tym będzie również badać jej sytuację finansową, a także majątkową. Dodatkowo komornik ma możliwość ustalenia numeru konta bankowego dłużnika, aby w konsekwencji móc zająć jego środki pieniężne. Oczywiście bezwzględnie zawsze musimy być w stałym kontakcie z jakąś dobrą kancelarią, która będzie analizować nasze postępowanie i rekomendować dalsze działania.