Czy znasz 5 największych hal widowiskowych na świecie?

Czy znasz 5 największych hal widowiskowych na świecie?

W sieci internetowej można znaleźć ogromną listę hal widowiskowych na całym świecie, które od fundamentów po konstrukcję stalową dachu imponują i zachwycają! W tym artykule znajdziesz krótki wykaz charakterystycznych pięciu budynków, które przyciągają oko ze względu na budowę, wielkość i nie tylko. Choć nie wszystkich dotyczy konstrukcja stalowa dachu – to często jest ona bazą. Warto też podkreślić, iż ta lista nie jest wyczerpująca i nie została opracowana dla kulturowego, historycznego lub architektonicznego znaczenia hali widowiskowych na świecie. To po prostu szybka wycieczka po świecie hal widowiskowych., które są często uważane za te największe. Zaczynamy!

Konstrukcja stalowa dachu w największych halach widowiskowych

Numer jeden to The Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, stanie Kalifornia. Konstrukcja stalowa dachu tego budynku może pomieścić 2265 osób i służy (między innymi) jako siedziba orkiestry Los Angeles Philharmonic i Los Angeles Master Chorale. Budynek zaprojektowany przez Franka Gehry’ego został otwarty 24 października 2003 r. Numerem dwa będzie Narodowe Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie. To elipsoidalna kopuła z tytanu i szkła otoczona sztucznym jeziorem, może pomieścić 5 452 osób w trzech halach i ma prawie 12 000 m² (!). Została zaprojektowany przez francuskiego architekta Paula Andreu. Trzeci numerek? Opera w Oslo będąca siedzibą Norweskiej Narodowej Opery i Baletu oraz narodowego teatru operowego w Norwegii. Budynek znajduje się w dzielnicy Bjorvika.

Które jeszcze hale widowiskowe na świecie mogą się pochwalić konstrukcją stalową dachu i wielkością?

Pora na numer cztery i pięć. Royal Albert Hall to sala koncertowa usytuowana na północnym skraju dzielnicy South Kensington, w City of Westminster, Londyn, Anglia. The Copenhagen Concert Hall w Danii zamyka nasze zestawienie mieszcząc pod swoim dachem aż 25 niesamowitych sal koncertowych. Dokładniej mówiąc znajduje się w północnej części Orestad – ambitnej dzielnicy rozwojowej w Kopenhadze i służy jako siedziba Duńskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.