Dermokosmetyki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dermokosmetyki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dermokosmetyki to preparaty zawierające aktywne biologicznie składniki, które wykazują działanie podobne to tego, jakim cechują się leki. Liczne badania dermatologiczne ukazują, iż produkty te posiadają większe działanie niż ich tradycyjne odpowiedniki – w odniesieniu do takich właściwości jak na przykład te związane z nawilżaniem. Godnymi polecenia produktami tej grupy są dermokosmetyki, które doskonale wspierają nawet skórę suchą i wrażliwą.

Dermokosmetyki – czym są oraz z co wchodzi w ich skład?

Nazwa dermokosmetyki utworzona została w wyniku połączenia dwóch terminów, czyli kosmetyków i farmaceutyków. Nazwa ta przeznaczona jest tylko do tych produktów, które są stosowane miejscowo, między innymi: maści, kremy, balsamy oraz olejki. Tego typu preparaty wytwarzane są w sterylnych warunkach, a ich produkcja przebiega pod ścisłym nadzorem specjalistów – kosmetologów, dermatologów oraz chemików. Od zwykłych kremów dermokosmetyki różnią się składem, a także mają właściwości hipoalergiczne – dzięki czemu nie powodują żadnych reakcji alergicznych ani uczuleń. Nie posiadają żadnych środków zapachowych, barwników czy olejków eterycznych. W większości z nich nie występują także żadne konserwanty. Skład dermokosmetyków oparty jest o wodę termalną, bogatą w substancje mineralne, takie jak: cynk, żelazo, selen oraz mangan. Ponadto mogą one zawierać lipidy, witaminy z grupy B oraz składniki pochodzenia roślinnego: zielona herbata, aloes, żeń-szeń, jeżówka, oczar wirgijski czy miłorząb japoński. Dodatkowo posiadają one dużo więcej składników bioaktywnych niż przeciętne kosmetyki. Ich głównym zastosowaniem jest poprawienie urody, jak i profilaktyka i leczenie różnych schorzeń skóry.

Dermokosmetyki to także profesjonalne kosmetyki, które użytkowane są podczas codziennej pielęgnacji skóry. Są odpowiednie do zdrowej cery, jak i skóry z wszelkiego rodzaju zmianami, takimi jak: przebarwienia, trądzik różowaty, łuszczyca, a nawet atopowe zapalenie skóry. Posiadają one szerokie zastosowanie i nie tylko odżywiają i nawilżają suchą i zniszczoną skórę, ale także pomagają zwalczyć związane z nią problemy, takie jak wszelkie niedoskonałości czy poszczególne problemy dermatologiczne. Co więcej, dermokosmetyki chronią skórę przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, pobudzają skórę do regeneracji oraz opóźniają procesy starzenia. Nie podrażniają one skóry twarzy ani całego ciała, działają łagodnie, a przy tym są bezpieczne w stosowaniu.

Ogólnym działaniem dermokosmetyków jest przeciwdziałanie problemom skórnym, które potrzebują odżywienia, złagodzenia, działania kojącego oraz przeciwzapalnego. W związku z powyższym, preparaty typu Cataphil są idealne nawet do skóry wrażliwej.