Jak działa suchy szampon i co może go zastąpić?

Jak działa suchy szampon i co może go zastąpić?

Każda kobieta pragnie na co dzień wyglądać pięknie. Marzymy o puszystych, podniesionych u nasady włosach, a przede wszystkim o zwiększonej objętości. Jednak często zwłaszcza zimą, gdy nosimy czapki, nasze włosy szybciej się przetłuszczają i tracą objętość. Jednak problem ten można rozwiązać. Jeśli zależy nam na przedłużeniu świeżości włosów postawmy na suchy szampon.

Co daje suchy szampon?

Opinie na temat jego działania są podzielone, ponieważ każdy producent suchych szamponów, np. Batiste, Isana czy Aussie proponuje nam oprócz podstawowego efektu (przedłużenia świeżości fryzury) szereg dodatkowych właściwości: efekt nawilżający, ochronny czy wygładzający. Sposób użycia jest prosty: rozpylamy szampon na włosy z niewielkiej odległości, następnie po kilku minutach rozczesujemy je. Produkt ten można stosować nawet co drugi dzień, ponieważ jest zdrowy dla skóry głowy, nie wpływa na wypadanie włosów, nie powoduje powstawania łupieżu. Jest w pełni bezpieczny dla włosów farbowanych, ponieważ działa łagodnie, nie posiada szkodliwych substancji w składzie.

Czym można zastąpić suchy szampon?

Jeżeli akurat nie posiadamy w domu suchego szamponu można zastosować domowy sposób: mąka ziemniaczana lub białko jaja kurzego. Mąkę nakładamy w niewielkiej ilości i po chwili ją wyczesujemy. Podobnie postępujemy z białkiem jaja. Gdzie można kupić suchy szampon oraz w jakiej cenie? Produkt jest dostępny niemalże wszędzie. Znajdziemy go na allegro, w aptekach, drogeriach. Cena waha się od kilku do kilkunastu złotych za dobrej jakości produkt. Nie jesteś pewna, jakiej marki suchy szampon wybrać? Wizaż podpowie Ci, która marka oferuje sprawdzony produkt.