Jak przygotować się do jesiennych spacerów z dzieckiem?

Jak przygotować się do jesiennych spacerów z dzieckiem?

Jesień to czas, kiedy liczba przeziębień, rośnie szczególnie u dzieci. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się zabarykadować z pociechą w domu i unikać rekreacji na dworze. Jeśli przygotujesz się odpowiednio na nadejście chłodniejszych dni, żadna pogoda nie będzie przeszkodą w spędzaniu miłych chwil na świeżym powietrzu.

Co zabrać na spacer w chłodniejsze dni?

Nie warto rezygnować z jesiennych spacerów, ponieważ wzmacniają one odporność i poprawiają dotlenienie organizmu. Jeśli obawiamy się przewiania, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Co jakiś czas dobrze sprawdzić, czy maluch się nie przegrzewa, ani nie marznie i w miarę możliwości wybrać porę południową, kiedy jest najcieplej. Na wypadek deszczowych dni warto wyposażyć wózek w folię przeciwdeszczową. Przed wyjściem należy posmarować maluchowi buzię kremem ochronnym — mimo że jesienią nie ma jeszcze mrozów, to mogą występować zimne wiatry. Nie musimy zmieniać swoich letnich przyzwyczajeń odnośnie długości spacerów z niemowlakiem – możemy spędzić na dworze nawet dłuższy czas pod warunkiem zapewnienia dziecku optymalnej temperatury, w czym pomocne mogą być akcesoria spacerowe. Pod ręką warto też mieć chusteczki nawilżające, zestaw do przewijania, pieluchę tetrową i ulubioną zabawkę. W chłodniejszych porach roku dobrze jest mieć ze sobą butelkę lub bidon termiczny, aby utrzymać odpowiednią temperaturę napojów czy mleka, jeśli maluch z niego korzysta. Na jesienny spacer obligatoryjnym akcesorium jest oczywiście kocyk. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się śpiworki do wózka.

Czy warto kupić śpiworek do wózka?

Śpiworki stanowią świetną alternatywę dla innych okryć. Chronią przed warunkami atmosferycznymi i szczelnie otulają, zapewniając komfort nawet przy niskich temperaturach. Śpiworek do wózka jest wygodnym rozwiązaniem w porównaniu z dobrze znanym, poczciwym kocykiem. Zazwyczaj wyposażony jest w specjalne otwory na pasy, przez co nie zsuwa się w trakcie przechadzki. W sklepach dostępny jest duży wybór różnych wzorów, modeli i materiałów. Od śpiworków z wypełnieniem polarowym czy wełnianych do modeli wodoodpornych. Warto zwrócić uwagę na jakoś i odpowiednie certyfikaty oferowane przez producenta i wybrać bezpieczny i wygodny model dla naszej pociechy.

Sensillo wiodąca marka śpiworków dla dzieci

Jedną z głównych marek na rynku, która ma w ofercie śpiworki dziecięce jest Sensillo. Producent oferuje nie tylko estetycznie wykonane, ale praktyczne produkty. Sensillo proponuje naszym maluchom asortyment przeznaczony specjalnie na jesienną słotę. Śpiworki pokryte są specjalną, nieprzemakającą tkaniną, odporną na warunki atmosferyczne. Każdy produkt wyposażony jest w otwory na pięciopunktowe pasy, które stabilnie utrzymują go na właściwym miejscu – możemy zapomnieć o ciągłym podnoszeniu koca z chodnika. Dodatkowo konstrukcja śpiworków Sensillo umożliwia stworzenie ciepłego kapturka na główkę dziecka,
a w cieplejsze dni bez trudu możemy odpiąć górną warstwę. Firma ma w swojej ofercie duży wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu bez trudu dopasujemy wygląd śpiwora do wózka.