Jak ubrać się na imprezę firmową

Jak ubrać się na imprezę firmową

W internecie można znaleźć wiele poradników na temat tego, jak powinna wyglądać organizacja eventów, ale co z osobami w nich uczestniczących które nie wiedzą jak się ubrać? Najważniejsze do zapamiętania są dwie rzeczy – pierwsza, że to jaka jest to organizacja eventów może sporo podpowiedzieć w zakresie tego jaki strój wybrać. Po drugie, jeśli nie wiesz co ubrać – stawiaj na minimalizm.

Impreza firmowa – dlaczego należy przejmować się stylizacją tak jak organizacją eventów?

Sponsorowane przez firmę imprezy towarzyskie mogą być przyjemne, ale uczestnicy powinni zawsze dbać o profesjonalny wizerunek. Noszenie nieodpowiedniej odzieży może zaszkodzić firmie, a nawet uniemożliwić otrzymywanie awansów. Jeśli szukanie stroju bardziej Cię przeraża niż organizacja eventów – czytaj dalej i dowiedz się, jak się ubrać aby być traktowanym poważnie nawet na firmowym przyjęciu.

Czas na organizację eventów – ale co założyć?

Bez względu na to, gdzie będzie odbywać się impreza firmowa zawsze sprawdzi się elegancka sukienka w kolorze czarnym z równie eleganckimi czółenkami lub mini obcasami z lakierowanej skóry. Do tego dorzuć małą torbę oraz sweter lub rozkloszowany płaszcz, jeśli mamy do czynienia z organizacją eventów wieczornych. Para prostych kolczyków dopełni wygląd. Będziesz elegancka i odpowiednia zarówno na kolację, jak i zabawę! Pamiętaj też, że odpowiednia stylizacja na imprezę firmową zależy od tego, jak bardzo oficjalna jest ta okazja i od kultury Twojej firmy. Zwykle nie możesz się pomylić, jeśli naśladujesz styl swojego szefa/szefowej. Nierzadko też oczekiwany typ stroju zostanie wydrukowany na zaproszeniu. Jeśli nie, podstawową opcją jest podstawowa odzież zgodna z dress code firmy lub strój bankietowy. Ale jest jeszcze coś do rozważenia.. Ubierając się na jakieś wydarzenie biznesowe, ważne jest, musisz wziąć pod uwagę kulturę swojej firmy. Jeśli mężczyźni i kobiety noszą garnitury do biura każdego dnia, nigdy będzie to okazja na cekiny. Musisz się do tego koniecznie dostosować.