Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

Zaledwie parę chwil temu najważniejszym zmartwieniem pana młodego było wybranie pierścionka zaręczynowego. Obecnie nadszedł czas, aby to on wspólnie ze swoją drugą połówką dokonał wyboru najlepszych obrączek, które będą wspaniałym symbolem tego cudownego dnia, jakim jest ślub. Rodzi się więc pytanie, na co warto postawić — na srebrne, czy może złote obrączki? Czym kierować się podczas wyboru?

Srebrne, złote obrączki i nie tylko — czym kierować się podczas wyboru?

Pierwszym i najważniejszym krokiem podczas wyboru idealnych obrączek jest określenie ich stylu. W tym celu trzeba zadać sobie kilka pytań i szczerze na nie odpowiedzieć. W trakcie rozważań należy rozważyć takie aspekty jak: codzienny ubiór, preferowany styl, charakter pierścionka zaręczynowego, motyw przewodni ślubu. Dokładne sprecyzowanie tych cech znacznie zwęża dostępne możliwości, a tym samym ułatwia poszukiwanie tej najlepszej.

Na rynku dostępne są różne rodzaje obrączek, które zostały stworzone w zupełnie różnych stylach. W zależności od preferencji przyszłych małżonków oraz ich gustu mogą zdecydować się oni na proste, minimalistyczne srebrne lub złote obrączki, modele klasyczne, jak i również nietypową biżuterię.

Rodzaje obrączek ślubnych — poznaj je, aby dokonać najlepszego wyboru

Obrączki ślubne można podzielić na takie jak:

  • Minimalistyczne — przeznaczone dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i prostotę. Cechują się prostą formą, ponadczasowym charakterem i brakiem zdobień. Wszystko to sprawia, że nie trzeba się martwić o to, że za kilka lub kilkanaście lat nie będą już pasować do preferowanego stylu
  • Klasyczne — przeważnie mają one prostą, dość minimalistyczną formę, jednak w skład tej grupy wchodzą także modele zdobione kamieniami. Klasyczne srebrne lub złote obrączki to świetna propozycja dla narzeczonych, któryż pragną, aby ten symbol ślubu był utrzymany w tym samym stylu.
  • Nietypowe modele — w skład tej grupy wchodzą przede wszystkim artystyczne obrączki o nietypowych barwach i formach. Oryginalne modele nierzadko mają nietypowe kolory — jak grafit czy czerń, czy też nietypowe, geometryczne kształty. Tego rodzaju obrączki mogą również łączyć w sobie różne materiały oraz kolory, przez co państwo młodzi, którzy nie lubią klasycznej biżuterii, mogą postawić na coś zupełnie innego.

Złoto, srebro czy platyna?

Złote obrączki są najczęściej wybierane przez klientów. To niezwykle elegancki, a zarazem wszechstronny oraz trwały metal. Do produkcji obrączek wykorzystuje się również srebro — metal o jednolitej i klarownej jasnej barwie, jednak cechujący się niższą twardością i trwałością niż złoto. Srebrne obrączki niejednokrotnie kojarzone są jako symbol przyjaźni. Mimo tego przesądu są one coraz częściej wybierane na biżuterię ślubną.

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się także o rączki platynowe. To bardzo ce jony metal szlachetny, cechujący się barwą zbliżoną do srebra. Obrączki powstałe z platyny są bardzo trwałe, a do ich produkcji wykorzystuje się platynę o próbie 0,600 i 0,950.