Jak wykonywać makijaż do okularów, a jaki do soczewek? Najlepsze wskazówki

Jak wykonywać makijaż do okularów, a jaki do soczewek? Najlepsze wskazówki

Wada wzroku jest dla wielu sporym utrudnieniem ze względu na konieczność noszenia okularów oraz dbania o nie. Dla kobiet wyzwanie jest podwójne- trudno jest wykonać makijaż oka, który będzie dobrze wyglądał pod szkłami. Noszenie soczewek również wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Jak malować oczy nosząc okulary?

Makijaż u kobiet noszących okulary powinien pasować nie tylko do typu urody, ale także być dobrany do typu wady wzroku. Ważne jest umiejętne dobranie oprawek do owalu twarzy. Szkła korekcyjne dla wady minusowej optycznie pomniejszają oczy, dlatego kreski pod dolnymi powiekami są niewskazane w tym przypadku. Można jednak użyć białej kredki do podkreślenia wewnętrznej części dolnej powieki, a dzięki temu oczy będą wyglądały na większe. Natomiast okulary dla plusowej wady wzroku optycznie powiększają oko, dlatego w tym przypadku można pozwolić sobie na ciemny makijaż, wykonany matowymi cieniami. Wszystkie okularnice mają problem z mocno wytuszowanymi rzęsami, które zahaczają o oprawki i szkła. Aby temu zapobiec, warto używać zalotki, która podkręci rzęsy, a dzięki temu okulary nie będą już przeszkodą w malowaniu rzęs. Trzeba również pamiętać, że jeśli oczy będą dość mocno podkreślone przez makijaż i wyraziste oprawki, lepiej zrezygnować z wyraźnego koloru oprawki.

Makijaż dla kobiet noszących soczewki.

Kobiety noszące soczewki powinny używać delikatnych, najlepiej hipoalergicznych kosmetyków. Soczewki należy założyć jeszcze przed nałożeniem makijażu, pamiętając o tym, aby zrobić to czystymi dłońmi. Warto używać cieni prasowanych, a nie sypkich, które mogłyby łatwo dostać się do oczu. Aby podkreślić kontur oczu, należy zachować odpowiedni dystans od wewnętrznych krawędzi powiek. Cały makijaż oka powinien być wykonywany bardzo uważnie, ponieważ gdy powierzchnia soczewki zabrudzi się, wyczyszczenie jej będzie raczej niemożliwe. Dla kobiet noszących soczewki polecane są kosmetyki wodoodporne i nieklejące.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, przy korzystaniu z soczewek?

Nosząc soczewki kontaktowe, przy wykonywaniu makijażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na higienę rąk. Wszystko, co dotykamy dłońmi, jest potencjalnym źródłem drobnoustrojów i bakterii, dlatego przed rozpoczęciem nakładania makijażu konieczne jest umycie rąk oraz zdezynfekowanie ich. Ważna jest również technika demakijażu- zawsze należy w pierwszej kolejności wyjąć soczewki, a dopiero później rozpocząć demakijaż. Na początku korzystania z soczewek i wykonywania makijażu, lepiej sięgnąć po te jednodniowe, dzięki którym dużo łatwiej jest uniknąć infekcji i podrażnień oczu.