Jaką wodę pić?

Jaką wodę pić?

Woda jest napojem, który jest pity przez każdego człowieka. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę, jak bardzo ważne jest picie odpowiedniej wody. Choć na rynku znajduje się wiele marek wód, wiele z tych znanych oferuje wodę niskiej jakości. Chcąc pić dobrą wodę, warto zwrócić uwagę na mniej znane marki takie jak woda redox.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu wody?

Najważniejsze w wodzie, jest jej poziom zmineralizowania. Choć wiele popularnych marek używa sloganów typu, że ich woda jest z naturalnych źródeł albo z gór, to nie znaczy to zbyt wiele. Poziom zmineralizowania wody, nie zależy tylko od tego, czy jest ona z gór, czy nie. Chcąc kupić dobrą wodę, warto się upewnić, że minerały, które się w niej znajdują, nie przekraczają pewnej wartości i zarazem, że nie jest ich za mało.

Warto jest zwracać uwagę na to, z jakiej rozlewni jest wodą, którą kupujemy. Wiele firm posiada ogromne rozlewnie, które wlewają tę samą wodę do różnych butelek i potem sprzedaje w różnych cenach. Zdarza się, że dana woda jest reklamowana jaka najlepsza, a jest dokładnie tą samą wodą co ta o połowę tańsza.

Ile składników mineralnych powinna mieć woda?

Na litr wody powinno przypadać co najmniej 200 miligramów składników stałych, do których należą sód, wapń, potas i magnez. W wypadku gdy norma w wodzie nie jest spełniona, to picie jej może wypłukiwać z nas minerały, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Kiedy jednak jest odwrotnie i woda jest zbyt zmineralizowana, to możemy wprowadzić do naszego organizmu za dużo minerałów, co także negatywnie wpłynie na nasz organizm.

Dlaczego woda redox jest zdrowa dla naszego organizmu?

Woda redox to jonizowana woda alkaliczna. Różni się ona od zwykłej wody tym, że w przeciwieństwie do dzisiejszej – często zanieczyszczonej wody – ta konkretna jest zrobiona w taki sposób, żeby wyodrębnić z niej tą, która ma najlpesze wartości. Gwarantuje nam to wodę, o której nie możemy pomyśleć w zwykłych sklepach. Jej właściwości pozwalają nam, na ustabilizowanie składników mineralnych w naszym organizmie. Do tego, woda redox pozwala nam odpocząć od chemii, która jest obecna we wszystkich produktach komercyjnych, za co nasz organizm na pewno będzie wdzięczny.

Dlaczego tak ważne jest dbanie o to, jaką wodę się pije?

Woda jest niezbędna dla życia. Nie inaczej jest z człowiekiem, niedostarczanie odpowiednich ilości wody do organizmu może mieć takie konsekwencje jak:

  • poczucie senności
  • ociężałość
  • bóle głowy
  • problemy z uwagą
  • brak czujności
  • suchością skóry i warg

Właśnie z tego powodu dbanie o odpowiednie nawodnienie, jest bardzo ważne. Zwłaszcza że wiele osób w dzisiejszych czasach ma problem z odwodnieniem, nawet o tym nie wiedząc. Dzieje się tak, bo ludzie zamiast pić wodę decyduję się na różne napoje słodzone.

Czy picie wody smakowej jest problemem?

Woda smakowa, choć nazywana wodą to więcej wspólnego ma ze słodzonym napojem niż z wodą. Jeśli będziemy spożywać tylko taką wodę, to przez ilość cukru, który się w niej znajduje, możemy mieć problemy zdrowotne. Do tego trzeba doliczyć, że w wodach smakowych znajduje się konserwanty i barwniki, które na pewno nie są dla nas najlepsze. Do tego trzeba zaznaczyć działanie cukru, które przejawia się w potrzebie picia wody. Pijąc wodę smakową, narażamy się na to, że nie będzie ona w stanie zaspokoić naszego pragnienia. Nie jest to dobre, zwłaszcza że poza samym aspektem zdrowotnym, cukier jest też bardzo kaloryczny, przez co pijąc za dużo wody smakowej, możemy nabrać na wadze.

Co lepiej pić, wodę gazowaną czy niegazowaną?

Dla niektórych osób picie wody gazowanej może nie być wskazane z powodów zdrowotnych. Jeśli ktoś jednak nie posiada przeciwwskazań, to nie ma żadnego problemu w piciu wody gazowanej. Nie ma różnicy między wpływem na organizm wody gazowanej i niegazowanej. Jednak jest jedna zaleta, która przeważa dla wielu, na stronę wody gazowanej, a mianowicie, że posiada ona efekt bąbelków, który dla wielu jest bardzo przyjemny. Dlatego, jeśli lubimy wodę gazowaną, to nie musimy z niej rezygnować, jest ona równie zdrowa co zwykła woda.