Jakie są metody osuszania murów?

Jakie są metody osuszania murów?

Bardzo często ze względu na to, jaki klimat panuje w Polsce, musimy zmagać się problemami z wilgocią w domach. Niestety, ale wilgoć, która osadza się na ścianach, może stanowić poważne zagrożenie w wypadku, gdy się jej szybko nie pozbędziemy.

Jakie zagrożenia może nieść za sobą wilgoć w ścianach?

Miejsca, gdzie jest za dużo wilgoci, są idealnym środowiskiem dla różnego rodzaju grzybów, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli nie pozbędziemy się bardzo szybko wilgoci, która zbiera się w murach naszego domu, to możemy się spodziewać, że zaraz zacznie pojawiać się na nich grzyb i pleśń. Zwłaszcza niebezpieczne dla naszego zdrowia są grzyby, które zanieczyszczają, powodują, że powietrze przez nas wdychane jest dla nas bardzo niezdrowe. Poza jednak tym wszystkim sama wilgoć, która unosi się w powietrzu, może prowadzić do wielu problemów płucnych, z którymi potem bardzo ciężko sobie poradzić. Jednak poza naszym zdrowiem, wilgoć w ścianach może okazać się bardzo niebezpieczna dla konstrukcji budynku. Jeśli mury zaczną zachodzić pleśnią i grzybami, to jest szansa, że cała konstrukcja stanie się, mniej wytrzymała i bardziej podatna na uszkodzenia. Musimy także myśleć o tym, jak bardzo wilgoć może wpłynąć na wygląd ścian i murów. Poprzez nagromadzoną wilgoć mogą na ścianach i murach pojawiać się plamy, które będą bardzo rzucać się w oczy, przez co całość nie będzie wyglądać estetycznie.

Jakie są metody osuszania murów?

Elektroiniekcja – metoda ta polega na wytworzeniu różnicy potencjałów w murze, przez który woda w murze przedostaje się przez pory, co powoduje, że mur staje się o wiele suchszy. Suszenie mikrofalowe – poprzez pole elektromagnetyczne wytwarzane przez maszyny, zwiększa się temperaturę mury, który w konsekwencji staje się o wiele suchszy. Metoda ta jest bardzo skuteczna w wypadku grubszych murów. Iniekcja grawitacyjna – poprzez odpowiednie nawierty powodujemy, że wilgoć na bazie prawa grawitacji zaczyna znikać z muru.

Metoda podcinania – ten sposób jest bardzo stary, jednak wciąż skuteczny i chętnie wykorzystywany przez wiele firm. Całość zabiegu polega na tym, że poprzez wbijanie w ścianę blach powodujemy, że wilgoć znika z muru.

Każda z powyżej opisanych metod ma swoje plusy i minusy, jednak są one bardzo skuteczne i bardzo często oferowane przez różne firmy, które zajmują się tego typu zabiegami. Jeśli chcemy znaleźć specjalistów, wystarczy, że wpiszemy w Google frazę np. “osuszanie Łódź“, a potem sprawdzimy oferowane przez nich usługi i na tej podstawie stworzymy, która najbardziej nam pasuje.