Lustro w domu – wszystko co musisz wiedzieć

Lustro w domu – wszystko co musisz wiedzieć

Lustro jest zazwyczaj praktyczną częścią łazienki lub jakiegoś pokoju. Jednak w dzisiejszych czasach lustra mogą pełnić o wiele więcej funkcji, mogą być nawet głośnikiem. Dlatego dobierają lustro, trzeba być świadomym swojego wyboru.

Jakie lustro wybrać do danego wystroju wnętrza?

Jeśli posiadamy mieszkanie, które jest bardzo nowoczesne i wypełnione wieloma nowoczesnymi technologiami, możemy zakupić lustro LED. Tego typu lustra bardzo dobrze prezentują się wraz z marmurem i drogimi materiałami. Do zalet takiego lustra należy jego multifunkcjonalność jak np. wbudowany głośnik Wi-FI.

Nie każdy jednak chce mieć takie lustro. Dlatego do wyboru mamy dużo więcej, mniej futurystycznych luster. Bardzo popularne są teraz tradycyjne lustra w przedpokoju. Pasują one do pomieszczeń w różnych stylach, ze względu na to, że powodują one wrażenie, jakby pokój był większy. Poza tym, lustro w takim miejscu jest bardzo praktyczne. Jeśli chcemy wyjść na miasto, warto, jest się przejrzeć w płaszczu lub kurtce czy wszystko jest w porządku. Co do samego wyboru stylu lustra, starajmy się zachować ramę lustra w odcieniach ścian. Jeśli też chcemy, bardzo dobrze w takim miejscu sprawdzi się klienkiet nad lustro. Może nam on pozwolić na szybkie podświetlenie lustra, w ramach szybkich poprawek przed wyjściem.

Dlaczego warto zamontować klienkiet nad lustro?

Kiedy oglądamy siebie w pokoju, który jest całkowicie oświetlony, możemy mieć nieprzyjemne wrażenie, związane z tym, jak wyglądamy. Wynika to z faktu, że światło pada na nas w niekorzystny sposób. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, jak rozkłada się światło przed lustrem. Klienkiet nad lustro pozwoli stworzyć an tyle dobre oświetlenie pod lustrem, że nie będziemy mieli nieprzyjemnego złudzenia, że źle się prezentujemy. Nie musimy w klinkiecie montować od razu super mocnych lamp, wystarczy nieduże oświetlenie.

Poza tym klienkiet nad lustro posiada jeszcze jedną bardzo ważną cechę. Odpowiednio ułożony wraz z lustrem, może skutecznie rozprowadza światło po całym pomieszczeniu, dzięki czemu uzyskamy piękny efekt wizualny. Dlatego poza samym praktycznym zastosowaniem, klienkiet nad lustro służy także jako część wystroju wnętrza.

Jakie korzyści płyną z lustra w pomieszczeniu?

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale lustro poza możliwością przeglądania się w nim, pozwala też rozprowadzać światło po pomieszczeniu. Dzięki czemu, jeśli odpowiednio ułożymy lustro w np. pokoju gościnnym, to będziemy podczas dnia mieć bardziej oświetlony pokój. Trzeba jednak uważać, ponieważ źle zaplanowane położenie lustra może skutkować słońcem, które będzie nam świecić w oczy. Dlatego zakładając lustro, przemyślmy to, jak będą na nie padać promienie słoneczne i czy nie będzie nam to przeszkadzać.

Dodatkowo lustro może nam posłużyć także jako zwykły środek dekoracyjny niczym obraz. Jeśli tylko lustro będzie oprawione w piękną ramę, może ono służyć jako małe dzieło sztuki, które pozwoli nam także się w sobie przejrzeć.

Na co trzeba uważać, montując lustro?

Jeśli posiadamy w domu dzieci albo często gościmy ludzi, nie warto montować dużego lustra. Tyczy się to przede wszystkim pokoi przechodnich, gdzie jest duży ruch i ryzyko, że ktoś stłucze takie lustro. Dużo bardziej opłaca się w takich miejscach zamontować lustro małe, które pozwoli przechodzącym się w nim przejrzeć. W takich miejscach bardzo dobrze sprawdza się także klienkiet nad lustro, które nawet późnym wieczorem, dostarczy nam potrzebnego światła.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu lustra?

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy lustro jest certyfikowane. Na rynku znajduje się wiele luster bardzo niskiej jakości. Dlatego istnieje certyfikat, który pozwala odróżnić te dobre, od tych gorszych. Najbardziej opłaca się kupować lustra z certyfikatem PN-EN 1036-1:2008 co oznacza, że jest to szkło float powlekane srebrem do użytku wewnętrznego. Zapewnia nas to, że lustro nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu, a my będziemy mogli długo cieszyć się zakupem.