Ujędrniające maseczki z kawy

Ujędrniające maseczki z kawy

Kawa to nie tylko pobudzający napój, ale i naturalny kosmetyk, dzięki któremu możemy wspierać swą skórę. Maseczki z kawy każda z nas może bez problemów przygotować we własnym domu.

Jakie korzyści może nam przynieść taki zabieg?

Maseczki kosmetyczne, w których pojawia się kawa, doskonale sprawdzają się w walce z cieniami pod oczami. Oczyszczają, dodają skórze jędrności i pomagają nam dłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry. Maseczki z kawy to cenne źródło przeciwutleniaczy, dzięki którym nasza skóra może dłużej cieszyć się młodością. Kofeina pobudza jednocześnie krążenie, a to sprawia, że z naszej zmęczonej twarzy szybciej znika opuchlizna. Fusy z kawy działają ponadto na naszą skórę niczym peeling. Można się za ich pomocą pozbyć starego naskórka, oczyścić cerę oraz pory. Jeśli na tak oczyszczoną twarz nałożymy krem, znajdujące się z nim składniki odżywcze będą mogły trafić w głąb skóry i wspierać ją jeszcze skuteczniej.

Jakie maseczki kosmetyczne z kawą jako głównym dodatkiem mogą pomagać nam w pielęgnacji skóry?

Z pewnością warto sięgnąć po tak skuteczny i w pełni naturalny kosmetyk, jakim jest ujędrniająca maseczka z kawy połączonej z miodem. Dzięki temu można dodatkowo oczyścić pory oraz pozbyć się wielu bakterii. Inną ciekawą propozycją dla miłośników domowych maseczek będzie połączenie kawy z jogurtem naturalnym. Takie zestawienie sprawi, że nasza skóra nabierze blasku i pozbędzie się martwego naskórka. Dodatkowo kawa i jogurt sprawią, że odnowa komórkowa naskórka zostanie skutecznie pobudzona, co korzystnie wpłynie na wygląd naszej skóry.