Wakacje w Sopocie? Przereklamowane czy może wciąż oblegana nadmorska miejscowość?

Wakacje w Sopocie? Przereklamowane czy może wciąż oblegana nadmorska miejscowość?

Sopot to wyjątkowe nadmorskie miejsce, do którego w ciągu całego roku przybywa mnóstwo turystów. Przyjeżdżają nie tylko w celach typowo rekreacyjnych, ale też leczniczych. Czy warto spędzić tu swoje wakacje

Co oferuje Sopot dzisiaj? Gdzie można iść i co zobaczyć?

Jeśli ktoś był raz w Sopocie, to wie, że niezaprzeczalnym must see jest sopockie molo. To miejsce w letnie miesiące tętni życiem. Tysiące turystów przemierza je od świtu do zmierzchu, chcąc uchwycić w kadr piękne widoki i nawdychać się jodu. Stężenie tego pierwiastka rośnie wraz z kolejnymi metrami oddalania się od lądu. A jest ich aż 511! Mimo że wejście na molo jest płatne, to mimo wszystko warto. W cieplejsze miesiące odbywają się tam koncerty, eventy i inne spotkania większych grup ludzi, którzy świetnie się bawią. Historia tego miejsca jest równie ciekawa. Nie każdy wie, że molo ma swoje korzenie już w XVII w., kiedy to służyło Rosjanom oblegającym Gdańsk za przystań transportową. Deptak właściwy wybudował w 1827 r. doktor Jerzy Haffner, a jego długość wynosiła zaledwie 31 metrów. Od tamtej pory deptak zmieniał się wraz z upływem kolejnych lat, o czym warto poczytać.

Na poprawę humoru SOPOT proponuje nie tylko beztroskie plażowanie, ale też szereg innych atrakcji. Przejście się ulicą Bohaterów Monte Cassino to uczta dla ducha i dla ciała. Można tu wiele zobaczyć, np. atrakcyjny dla oka krzywy domek, wybudowany pod wpływem inspiracji rysunkami Jana Szancera. To wizytówka miasta i miejsce, które każdy turysta chce odwiedzić i zrobić sobie tam zdjęcie.

Nie można również zapomnieć o Zakładzie Balenologicznym, który zachwyca zarówno od zewnątrz, jak i zaprasza do przytulnego wnętrza. Ozdobiony witrażami i rzeźbami uzdrowiskowy budynek to znane miejsce szczególnie kuracjuszom. Kto chce skorzystać z zabiegów rehabilitacji, czy napić się dobrej wody solankowej, to właśnie tam może się udać.

Trochę zieleni, relaks na łonie natury w Sopocie i owocne zwiedzanie!

Zwiedzanie Sopotu o każdej porze roku i w każdą pogodę ma sens. Wystarczy tylko dobrze się przygotować i dopasować plan dnia do aury. Sprawdzenie pogody zajmuje kilka chwil. Bez włączania radia czy słuchania wiadomości w telewizji można wiedzieć, jaka sytuacja pogodowa panuje w Sopocie. Co należy zrobić? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę Sopot kamera, aby uzyskać dostęp live na molo. To bardzo ciekawe rozwiązanie także dla tych, którzy nie mogą wyjść z domu, a chcą nasycić oczy nadmorskimi pejzażami.

Jeśli aura będzie zachęcała do wędrówek, wycieczka na tereny zielone Spotu to świetny pomysł. Oprócz udania się na plażę, ww. molo koniecznie trzeba zwiedzić latarnię morską, na której szczycie znajduje się balkon widokowy. Następnym ciekawym punktem na mapie turystycznej Sopotu jest Park północny. W tym miejscu nie brakuje atrakcyjnych ścieżek spacerowych i roślinności, wśród której króluje starodrzew. Jeśli ktoś będzie czuł niedosyt po tej wycieczce, wtedy może udać się do Rezerwatu Przyrody Zajęcze Wzgórze, wypełnionego po brzegi zielenią, także tą znajdującą się pod ścisłą ochroną. Kolejny punkt wycieczki to Leśna Opera, która w sezonie letnim tętni życiem i muzyką. Być w Sopocie i nie zobaczyć tego miejsca, byłoby nietaktem. To tutaj odbywają się liczne koncerty, na które zjeżdżają się nie tylko turyści z całej Polski, ale też znamienici artyści. Zapuszczając się w te tereny, można oczywiście odpocząć na łonie natury, z dala od zgiełku miasta.

Sopot ma także szereg miejsc jeszcze nieodkrytych, spokojniejszych, idealnych do dobrego relaksu. Zawsze jest sens przyjeżdżać do tej nadmorskiej miejscowości, bo ona się chyba nigdy nikomu nie znudziła. Zawsze dużo atrakcji, dużo zdrowego jodu powietrzu i smaczne, regionalne jedzenie! Można tego wszystkiego posmakować, zobaczyć i poczuć, decydując się na wczasy czy weekendowy odpoczynek właśnie w Sopocie.