Czy wszystkie owoce i warzywa są zdrowe?

Czy wszystkie owoce i warzywa są zdrowe?

Od dawna wpaja się nam przekonanie, że 5 razy w ciągu dnia powinniśmy jeść warzywa i owoce. Jest to uwarunkowane występowaniem w nich cennych witamin i minerałów oraz zdrowotnymi właściwościami. Jednak problem tkwi w stosowanych nawozach i przyspieszaczach wzrostu. Ekotester soeks ecovisor f4 może je wykryć.

Wpływ warzyw i owoców na stan naszego zdrowia

Owoce i warzywa są zdrowe, dlatego powinniśmy zrezygnować ze słodkości i niezdrowych przekąsek na rzecz cennych składników i różnorodnej diety. Lekarze i dietetycy są zgodni, że to właśnie owoce i warzywa przekładają się na dobre samopoczucie, zapobieganie chorobom i leczenie różnorodnych schorzeń. Jednak po przyjrzeniu się bliżej molekularnym właściwościom dostępnych gatunków dowiemy się, że nie wszystkie dostępne rodzaje są dla nas tak samo dobre.

Najczęściej powinniśmy sięgać po maliny, rzeżuchę oraz kapustę włoską, gdyż mają najwięcej składników odżywczych, które pozwalają zapobiegać różnorodnym chorobom i schorzeniom. Najbardziej znane produkty nie zawsze są najzdrowsze, dlatego należy je zawsze sprawdzać. Posłuży do tego Ekotester soeks ecovisor f4, który sprawdza poziom szkodliwych substancji nagromadzonych w owocach i warzywach. To skutek uboczny stosowania nawozów i pestycydów w trakcie uprawy.

Co jeść, żeby być zdrowym?

Marchewkę należy spożywać, żeby dostarczyć do organizmu beta-karotenu, pomarańcze dostarczają krypto ksantyny, szpinak zapewnia jakże pożądaną luteinę oraz zeaksantynę, a truskawki są źródłem kwasu elagowego. Po spożyciu gorczycy dostarczamy naszemu organizmowi izotiocyjanów. Wymienione produkty stanowią niezwykle ważną część naszej diety, ale warto je zamienić na inne odmiany, które mogą mieć jeszcze więcej cennych właściwości. Dla porównania bataty zapewniają dwa razy więcej karotenu niż marchewka, a papaja to 15 razy większa dawka beta-kryptoksantyny niż pomarańcze czy inne owoce cytrusowe. Z kolei kapusta włoska jest zdrowsza od szpinaku. Oczywiście pod warunkiem, że produkty pochodzą z ekologicznych upraw, czyli w sklepach są oznaczone jako „bio”. Aby mieć całkowitą pewność, że na talerzu lądują tylko dobrej jakości warzywa i owoce, należy wszystko sprawdzić. Pomoże Ekotester soeks ecovisor f4.