Doskonały olej dla Twojej cery – poznaj olej z nasion wiesiołka

Doskonały olej dla Twojej cery – poznaj olej z nasion wiesiołka

Olej z nasion wiesiołka zyskuje coraz więcej zwolenników ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Stosowany jest przede wszystkim w kosmetyce, ponieważ wykazuje dobroczynne dla naszej skóry działanie. Nie jest to jednak jedyna dziedzina, w której docenia się właściwości oleju z nasion wiesiołka.

Co zawiera olej z nasion wiesiołka?

Na polach i łąkach często zaobserwować możemy kwitnącego wiesiołka. Jego kwiaty mają żółty kolor i występują zwykle na nieużytkach. Wszyscy znamy doskonale tę roślinę z widzenia, jednak zazwyczaj nie jesteśmy w stanie jej nazwać. Kwitnącego wiesiołka można zaobserwować na przełomie czerwca i lipca. Często roślina ta uprawiana jest jako kwiat ozdobny w przydomowych ogródkach. Olej z nasion wiesiołka tłoczony jest na zimno, ponieważ po podgrzaniu traci swoje dobroczynne właściwości. Zawiera takie składniki, jak kwas linolowy, oleinowy, fitosterole oraz polifenole, a także witaminy – E i F. Dzięki swojemu bogatemu składowi produkt ten staje się coraz bardziej popularny w różnych dziedzinach życia człowieka.

Olej z nasion wiesiołka – właściwości

Olej z nasion wiesiołka wykazuje bardzo pozytywne dla naszego organizmu działanie. Jest używany szczególnie często w kosmetyce, ponieważ jego składniki dobrze wpływają przede wszystkim na naszą cerę. Olej z nasion wiesiołka polecany jest przy leczeniu wielu chorób skórnych, takich jak na przykład przewlekły trądzik czy łuszczyca. Produkt ten wykazuje również właściwości nawilżające, a nawilżenie skóry to podstawa, jeśli chcemy, aby mimo upływu lat była nadal napięta, elastyczna oraz promienna. Warto wiedzieć, że olej z nasion wiesiołka stosowany jest nie tylko w kosmetyce. Pomocniczo używa się go bowiem przy leczeniu chorób reumatycznych, niepłodności, obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi oraz przy zbyt wysokim poziomie złego cholesterolu.

Jak stosować olej z nasion wiesiołka?

Podstawową zasadą, o jakiej nigdy nie należy zapominać przy stosowaniu oleju z nasion wiesiołka, jest to, aby nigdy go nie podgrzewać. Wysoka temperatura bowiem niszczy jego dobroczynne właściwości. Dlatego też, jeśli chcemy olej ten spożywać, stosujmy go raczej jako dodatek do sałatek. Wystrzegajmy się natomiast smażenia na nim potraw. Najczęściej olej z nasion wiesiołka dodawany jest do rozmaitych produktów kosmetycznych, takich jak kremy czy maseczki. Sami również możemy wzbogacać nasze kosmetyki o ten składnik, dodając odrobinę oleju na przykład do ulubionego serum. Olej ten przyjmowany jest także często w postaci kapsułek.